Фрижидер FD 627 BL
Фрижидер FD 627 BL
Фрижидер FD 627 BL
Фрижидер FD 627 BL
Фрижидер FD 627 BL
Фрижидер FD 627 BL
Фрижидер FD 627 BL Фрижидер FD 627 BL
Фрижидер FD 627 BL Фрижидер FD 627 BL
Фрижидер FD 627 BL Фрижидер FD 627 BL
Фрижидер FD 627 BL Фрижидер FD 627 BL
Фрижидер FD 627 BL Фрижидер FD 627 BL
Фрижидер FD 627 BL Фрижидер FD 627 BL

Фрижидер FD 627 BL

Шифра на артиклите : FD627BL
Barkod: 8606019602277
Провери достапност
0+ komada na lageru
LED екран
LED екран
Multi cooling систем
Multi cooling систем
No Frost
No Frost
Анти-бактериска заштита
Анти-бактериска заштита
зачувајте ги во омилената ваша листа
Pomoć
Спецификација
Карактеристика Вредност
Категорија Фрижидери side by side
Тип Side by side фрижидер
Нето капацитет на уредот 469 л
Нето - волумен на артиклите во фрижидерот 327 л
Нето - волумен на артиклите во замрзнувачот 142 л
Внатрешност на фрижидерот 3 стаклени полици, 2 фиока, 6 полици -сталажи со врати
Внатрешен замрзнувач 6 фиоки
Технологија LED екран, Multi cooling систем, No Frost, Анти-бактериска заштита, Внатрешно лед осветлување, Голем волумен, Голема преграда за овошје и зеленчук
Систем за ладење No Frost
Екран Да
Климатска класа T / ST / N
Систем за одмрзнување Автоматски
Тип на контрола Електронски
Гас R600a
Класа на енергија A+
Ниво на бучава 42 dB
Функционални тастери Стаклена врата, Eкран
Потрошена енергија (kWh/години) 398 kWh
Висина на фрижидерот 1775
Ширина на фрижидерот 833
Длабочина на фрижидерот 740 мм
Бојата Црна
Дименѕије спкованог апарата (ШxВxД) 890x1830x795 мм
Нето тежина 106 кг
Вкупна тежина 115 кг
Количината на товарот (40 ft HC контејнер) 43 ком
Технологии
ЛЕД ЕКРАН - Надворешниот LED дисплеј на вратата на уредот овозможува лесна контрола и прилагодување на температурата, со еден допир.
Секој агол од вашиот фрижидер ќе има рамномерно ладење , иста температура  благодарение на новиот систем на вентилација. Студениот воздух постојано циркулира околу секоја полица, обезбедувајќи рамномерно ладење на целиот етнериер во фрижидеро...
Без наслаги на мраз - Заборавете на макотрпното стружење на мразот од ѕидовите на фрижидерот, замрзнати фиоки и замрзната храна. Револуционерната технологија No Frost спречува формирање на ледени наслаги во фрижидерот, со што се постигнува значите...
АНТИБАКТЕРИСКА ЗАШТИТА БЕЗ НЕПРИЈАТЕН МИРИС Независно од тоа колкава количина и колку различна храна имате во фрижидер, пријатните миризби и свежина е она што секогаш ќе го добиете. Посебни материјали спречуваат формирање на слоеви на бактерии, с...
Коментари

Остави коментар