Фрижидер KG 2600 B Фрижидер KG 2600 B

Фрижидер KG 2600 B

Шифра на артиклите : KG2600B
Barkod: 8606107731001
Провери достапност
0+ komada na lageru
Анти-бактериска заштита
Анти-бактериска заштита
Внатрешно лед осветлување
Внатрешно лед осветлување
Голема преграда за овошје и зеленчук
Голема преграда за овошје и зеленчук
Тивко работење
Тивко работење
зачувајте ги во омилената ваша листа
Pomoć
Спецификација
Карактеристика Вредност
Категорија Комбинирани фрижидери со замрзнувач долу
Тип на контрола Механички
Нето - волумен на артиклите во фрижидерот 187 л
Нето - волумен на артиклите во замрзнувачот 40 л
Нето капацитет на уредот 227 l
Капацитет на замрзнување 2 кг
Внатрешност на фрижидерот 4 стаклени плочи, 1 фиоки, 4полици со врати
Внатрешен замрзнувач 1 полица-сталажа
Лесно чистење на ентериерот Да
Сад за јајца Да
Сад за лед Да
Систем за ладење Static
Систем за одмрзнување Автоматски / Прирачник
Технологија Анти-бактериска заштита, Внатрешно лед осветлување, Голема преграда за овошје и зеленчук, Тивко работење
Класа на енергија A+
Климатска класа N
Гас R600a
Реверзибилна врата Да
Ниво на бучава 41 dB
Потрошена енергија (kWh/години) 216 kWh
Висина на фрижидерот 1440 мм
Ширина на фрижидерот 540 мм
Длабочина на фрижидерот 595 мм
Гаранција 5 години
Бојата Црна
Дименѕије спкованог апарата (ШxВxД) 578x1509x632 мм
Нето тежина 42,6 кг
Вкупна тежина 48,4 кг
Количината на товарот (40 ft HC контејнер) 128 ком
Технологии
АНТИБАКТЕРИСКА ЗАШТИТА БЕЗ НЕПРИЈАТЕН МИРИС Независно од тоа колкава количина и колку различна храна имате во фрижидер, пријатните миризби и свежина е она што секогаш ќе го добиете. Посебни материјали спречуваат формирање на слоеви на бактерии, с...
ЗАТВОРЕНО LED ОСВЕТЛУВАЊЕ - Ефикасното LED осветлување трае подолго од обичните сијалици, заштедува енергија и обезбедува униформен, јасен преглед на содржината на уредот.
Бавча во вашата кујна - Опуштете се на пазарот и искористете ја секоја поволна сезонска понуда. Големите прегради, во кои има цела диња или лубеница, се дизајнирани да ги задржат вашите резерви на свежо овошје и зеленчук подолго и да траат подолго...
За мирен сон - Благодарение на модерната технологија VOX фрижидерите се речиси нечујно. Тие се толку тивки што ако сакате, можете исто така да ги ослободите во спалната соба.
Препорачуваме

Слични производи

Коментари

Остави коментар