Фрижидер KG 2500 Фрижидер KG 2500

Фрижидер KG 2500

Шифра на артиклите : KG2500
Barkod: 8606108251362
Провери достапност
0+ komada na lageru
Анти-бактериска заштита
Анти-бактериска заштита
Внатрешно лед осветлување
Внатрешно лед осветлување
Голема преграда за овошје и зеленчук
Голема преграда за овошје и зеленчук
Тивко работење
Тивко работење
зачувајте ги во омилената ваша листа
Pomoć
Спецификација
Карактеристика Вредност
Категорија Комбинирани фрижидери со замрзнувач долу
Тип на контрола Механички
Нето - волумен на артиклите во фрижидерот 171 л
Нето - волумен на артиклите во замрзнувачот 42 л
Нето капацитет на уредот 213 л
Капацитет на замрзнување 2 кг
Внатрешност на фрижидерот 3 стаклени плочи, 1 фиока, 3 полици со врати
Внатрешен замрзнувач 1 полица-сталажа
Сад за јајца Да
Систем за ладење Static
Систем за одмрзнување Автоматски / Прирачник
Сад за лед Да
Технологија Анти-бактериска заштита, Внатрешно лед осветлување, Голема преграда за овошје и зеленчук, Тивко работење
Време на покачување на температурата (-18°C / -9°C) 14 h
Класа на енергија A+
Гас R600a
Реверзибилна врата Да
Климатска класа N
Ниво на бучава 41 dB
Лесно чистење на ентериерот Да
Потрошена енергија (kWh/години) 212 kWh
Висина на фрижидерот 1440 мм
Ширина на фрижидерот 540 мм
Длабочина на фрижидерот 570 мм
Гаранција 5 години
Бојата Бела
Дименѕије спкованог апарата (ШxВxД) 578x1509x600 мм
Нето тежина 39 кг
Вкупна тежина 42.6 кг
Количината на товарот (40 ft HC контејнер) 134 ком
Технологии
АНТИБАКТЕРИСКА ЗАШТИТА БЕЗ НЕПРИЈАТЕН МИРИС Независно од тоа колкава количина и колку различна храна имате во фрижидер, пријатните миризби и свежина е она што секогаш ќе го добиете. Посебни материјали спречуваат формирање на слоеви на бактерии, с...
ЗАТВОРЕНО LED ОСВЕТЛУВАЊЕ - Ефикасното LED осветлување трае подолго од обичните сијалици, заштедува енергија и обезбедува униформен, јасен преглед на содржината на уредот.
Бавча во вашата кујна - Опуштете се на пазарот и искористете ја секоја поволна сезонска понуда. Големите прегради, во кои има цела диња или лубеница, се дизајнирани да ги задржат вашите резерви на свежо овошје и зеленчук подолго и да траат подолго...
За мирен сон - Благодарение на модерната технологија VOX фрижидерите се речиси нечујно. Тие се толку тивки што ако сакате, можете исто така да ги ослободите во спалната соба.
Препорачуваме

Слични производи

Коментари

Остави коментар