СЕРИЈА ADS315
СЕРИЈА ADS315
СЕРИЈА ADS315
СЕРИЈА ADS315
СЕРИЈА ADS315
СЕРИЈА ADS315 СЕРИЈА ADS315
СЕРИЈА ADS315 СЕРИЈА ADS315
СЕРИЈА ADS315 СЕРИЈА ADS315
СЕРИЈА ADS315 СЕРИЈА ADS315
СЕРИЈА ADS315 СЕРИЈА ADS315

СЕРИЈА ADS315

Шифра на артиклите : 43ADS315FL
Barkod: 8606019603526
Провери достапност
0+ komada na lageru
H.265 HEVC
H.265 HEVC
PVR
PVR
Smart
Smart
WiFi интегриран
WiFi интегриран
зачувајте ги во омилената ваша листа
Pomoć
Спецификација
Карактеристика Вредност
Категорија Smart Телевизори
Тип Smart TV
Серија ADS315
Дијагонален екран 43 инчи
Тип екран Direct LED ultra slim
Резолуција на екран Full HD (1920x1080)
Одговор на слика 60 Hz
Тип на тјунер DVB-T2/C/S2
Android Да
Андроид верзија Android 9.0
Моќ на звучниците 2 x 5W RMS
Поврзувачи 3 x HDMI, 2 x USB, AV input, YPbPr input, Headphone output, SPDIF out, LAN, Headphone output
Wi-fi WI-FI интегриран
Технологија H.265 HEVC, PVR, Smart, WiFi интегриран
CI+(Common Interface) Да
Тип на стојачи Нозе
Vesa стандард 200 x 200
Класа на енергија F
преостанато DOLBY DIGITAL PLUS(DD+), Hotel Mode, Sleep Timer, Miracast, PVR
Бојата Црна
Гаранција 3 години
Димензија на садот (ШxВxД) 964 x 207 x 611
Димензии без држач (ШxВxД) 964 x 95 x 566
Тежина 7.5 кг
Технологии
H.265 HEVC Малку повеќе – Како што искрено се стремиме да им понудиме на нашите корисници најдоброто , нашите телевизори имаат HEVC H.265 нов стандард за видео компресија. Како и со својот претходник , H.264 и H.265 го поттикнуваат високиот ...
PVR
ЗАМРЗНЕТЕ ВРЕМЕ - Заборавете на времето кога панично брзате дома за да не ја пропуштите омилената серија , емисија , квиз, филм. Заборавете ина расправиите кога во исто време на различни канали ги дават вашите омилени емисии или утакмици и клучна...
 Во светот каде што сакаат да  споделуваат, коментираат и твитуваат нови зборови и каде целата твоја компанија на "мрежата" е едноставно незамислива што не сте дел од таа приказна,  решивме да ви го олесниме користењето на...
Паметен и од најважен -  Интегрираните SMART телевизори со Wi-Fi веќе имаат вграден Wi-Fi како составен дел. Најпаметниот и најбрз начин е мултифункционалноста на паметната телевизија.
Коментари

Остави коментар