Вградена рерна EBB7500
Вградена рерна EBB7500
Вградена рерна EBB7500 Вградена рерна EBB7500
Вградена рерна EBB7500 Вградена рерна EBB7500

Вградена рерна EBB7500

Шифра на артиклите : EBB7500
Barkod: 8606019603045
Провери достапност
0+ komada na lageru
Големина на рерната
Големина на рерната
Гратис кабли за струја
Гратис кабли за струја
Две тепсии
Две тепсии
Каталитичка рерна
Каталитичка рерна
зачувајте ги во омилената ваша листа
Pomoć
Спецификација
Карактеристика Вредност
Категорија Вградени рерни
Тип на рерни Електрична
Волумен на рерната 78 л
Сила 3,1 kW
Горен греач 1200 W
Долен греач 1100 W
Контрола на преден панел Da
Тип на панел на страните на рерната Каталитички
Каталитички панели Задниот дел
Број на функции на печката 9
Вентилатор со греачи во вид на прстен 2000 W
Електрични грил 1400 W
Индекс на енергетска ефикасност - со вентилатор 94,6
Индекс на енергетска ефикасност -стандарден 106
Индикатор за работа во рерна Да
Индикатор за работа на термостат Да
Контролер на контролата на термостатот Механички
Лесно чистење на емајлирани делови Да
Мал плех 1 + додаток за скара
Отстранлива врата од рерната Да
Побрза функција за скара Да
Потрошена електрична енергија -со вентилатор 0,83
Потрошена електрична енергија -стандард 0,93
Регулатор за контрола на рерната Механички
Термостат Да, Механички
Тип на заден панел во рерна Каталитички
Турбо функција Да
Фан 23 W
Функција за одмрзнување Да
Функција за печење пица Да
Функција за скара Да
Функција за статичко печење Да
Функција и вентилатор за двојна скара Да
Функција на вентилаторот Да
Хром жичана решетка 1
Термостат за скара 1400 W
Електрилни дупли-двојна скара Да
Сет на скара Да
Плитка сад за печење 1
Длабок сад за печење 1
Ширина 60 цм
Светла рерна Да
Многу големо надворешно стакло и мало внатрешно стакло со метална врата Да
Технологија Големина на рерната, Гратис кабли за струја, Две тепсии, Каталитичка рерна, Турбо рерна
Класа на енергија A
Гаранција 5 години
Бојата Црна
Боја на контролниот панел Стакло
Димензии на уредот (ШxВxД) 595 x 595 x 575 мм
Димензија на спакованиот апарат (ШxВxД) 650 x 650 x 640 мм
Нето тежина 36 кг
Вкупна тежина 38 кг
Количински товар (40 ft HC контејнер) 216
Технологии
Повеќе простор за големи работи – Капацитетот од дури 65 литри ја прави оваа печка една од најголемите на пазарот. Неопходен е за големи семејни собири и прослави. Брзо и ефикасно ќе испечите голема услуга на храна а при што заштедувате на п...
Бесплатни кабли во шпоретот- Кога ќе го купите вашиот нов шпорет, нема потреба одделно да го купувате кабелот за напојување. Првиот на пазарот одлучи со секоја печка VOX ние исто така испорачуваме кабел за подарок.
Комбинирајте два оброка во исто време со две тави за печење можете слободно да се препуштите на вашите кулинарски фантазии.
Помалку маснотии и повеќе чистота - Задниот дел на рерната е обложен со посебен катализатор кој ги апсорбира маснотиите на температурата на печењето. Благодарение на оваа технолошка иновација, се спречува формирање тврдоглави депозити на нечистоти...
Коментари

Остави коментар