Комбиниран фрижидер NF 3730 IX
Комбиниран фрижидер NF 3730 IX
Комбиниран фрижидер NF 3730 IX
Комбиниран фрижидер NF 3730 IX Комбиниран фрижидер NF 3730 IX
Комбиниран фрижидер NF 3730 IX Комбиниран фрижидер NF 3730 IX
Комбиниран фрижидер NF 3730 IX Комбиниран фрижидер NF 3730 IX

Комбиниран фрижидер NF 3730 IX

Шифра на артиклите : NF3730IX
Barkod: 8606108649060
Провери достапност
0+ komada na lageru
Multi cooling систем
Multi cooling систем
No Frost
No Frost
Голем волумен
Голем волумен
Голема преграда за овошје и зеленчук
Голема преграда за овошје и зеленчук
зачувајте ги во омилената ваша листа
Pomoć
Спецификација
Карактеристика Вредност
Категорија Фрижидери комбинирани со замрзнувач долу
Систем за ладење No Frost
Нето капацитет на уредот 324 л
Нето - волумен на артиклите во фрижидерот 230 л
Нето - волумен на артиклите во замрзнувачот 94 л
Капацитет на замрзнување 10 кг
Внатрешност на фрижидерот 3 стаклени плочи, 2 фиоки, 3 полици со врати
Внатрешен замрзнувач 3 фиоки
Систем за одмрзнување Автоматски
Тип на контрола Електронски
Технологија Multi cooling систем, No Frost, Голем волумен, Голема преграда за овошје и зеленчук
Климатска класа T / SN
Гас R600a
Класа на енергија A+
Реверзибилна врата Да
Ниво на бучава 42 dB
Потрошена енергија (kWh/години) 335 kWh
Висина на фрижидерот 1860 мм
Ширина на фрижидерот 595 мм
Длабочина на фрижидерот 650 мм
Гаранција 5 години
Бојата Inox
Дименѕије спкованог апарата (ШxВxД) 664x1916x728 мм
Нето тежина 72 кг
Вкупна тежина 78 кг
Количината на товарот (40 ft HC контејнер) 72 ком
Технологии
Секој агол од вашиот фрижидер ќе има рамномерно ладење , иста температура  благодарение на новиот систем на вентилација. Студениот воздух постојано циркулира околу секоја полица, обезбедувајќи рамномерно ладење на целиот етнериер во фрижидеро...
Без наслаги на мраз - Заборавете на макотрпното стружење на мразот од ѕидовите на фрижидерот, замрзнати фиоки и замрзната храна. Револуционерната технологија No Frost спречува формирање на ледени наслаги во фрижидерот, со што се постигнува значите...
ЕДИНСТВЕНА ГОЛЕМИНА КАКО ПРИЛАГОДУВАЊЕ - Уживајте во пространата, чиста и добро организирана внатрешност на вашиот фрижидер со голем капацитет. Ставете големи количини на храна и дистрибуирајте ги според вашите потреби и навики. Нека се биде доста...
Бавча во вашата кујна - Опуштете се на пазарот и искористете ја секоја поволна сезонска понуда. Големите прегради, во кои има цела диња или лубеница, се дизајнирани да ги задржат вашите резерви на свежо овошје и зеленчук подолго и да траат подолго...
Препорачуваме

Слични производи

Коментари

Остави коментар