Шпорет GTR 6315 IX
Шпорет GTR 6315 IX
Шпорет GTR 6315 IX
Шпорет GTR 6315 IX Шпорет GTR 6315 IX
Шпорет GTR 6315 IX Шпорет GTR 6315 IX
Шпорет GTR 6315 IX Шпорет GTR 6315 IX

Шпорет GTR 6315 IX

Шифра на артиклите : GTR6315IX
Barkod: 8606019604448
Провери достапност
0+ komada na lageru
Големина на рерната
Големина на рерната
Гратис кабли за струја
Гратис кабли за струја
Две тепсии
Две тепсии
Копче за плин
Копче за плин
зачувајте ги во омилената ваша листа
Pomoć
Спецификација
Карактеристика Вредност
Категорија Комбинирани шпорети
Тип Комбинирани шпорет
Тип на грејните елементи 3 гасни горилници, 1 електрична плоча
Бројот на греачките зони 4
Рингла 1 Мали плински горионик 55 mm, 1000 W
Рингла 2 Polu-brz režač na gas 75 mm, 1750 W
Рингла 3 Брз гасен режач 100мм, 3000 ватен
Рингла 4 Електрична плоча за готвење 180 мм, 1500 W
Тип на рерни Електрична
Волумен на рерната 69 л
Турбо функција Да
Функција за статичко печење Да
Функција на вентилаторот Да
Број на функции на печката 6
Копче за палење на плинот Да
Функција за одмрзнување Да
Хромирана решетка 1 ком
Гратис тепсија за печење (плиток ) Да
Гратис тепсија за печење (длабок ) Да
Загради за плех EasyFix Да
Капак Да
Висината на подигнатиот капак 1450 мм
Длабочина со отворената врата 1050 мм
Вкупна електрична енергија 3800 W
Горен греен елемент 1200 W
Долен елемнет на греачот 1100 W
Електрични грил 1400 W
Функција на скара и вентилатор Да
Индекс на енергетска ефикасност -стандарден 103.6
Индекс на енергетска ефикасност - со вентилатор 95.3
Потрошена електрична енергија -стандард 0,87 kWh/циклус
Потрошена електрична енергија -со вентилатор 0.8 kWh/циклус
Додатоци за конверзија на гас Да
Сигурносни вентили Да
Технологија Големина на рерната, Гратис кабли за струја, Две тепсии, Копче за плин, Мултифункционална турбо рерна
Тип на тајмер Механички
Класа на енергија A
Бојата Inox
Димензии на уредот (ШxВxД) 850 x 600 x 600 мм
Димензии на спакован уредот (ШxВxД) 922 x 645 x 684 мм
Максимална нето тежина 44,53 кг
Максимална бруто тежина 47.25 кг
Количински товар (40 ft HC контејнер) 150 ком
Технологии
Повеќе простор за големи работи – Капацитетот од дури 65 литри ја прави оваа печка една од најголемите на пазарот. Неопходен е за големи семејни собири и прослави. Брзо и ефикасно ќе испечите голема услуга на храна а при што заштедувате на п...
Бесплатни кабли во шпоретот- Кога ќе го купите вашиот нов шпорет, нема потреба одделно да го купувате кабелот за напојување. Првиот на пазарот одлучи со секоја печка VOX ние исто така испорачуваме кабел за подарок.
Комбинирајте два оброка во исто време со две тави за печење можете слободно да се препуштите на вашите кулинарски фантазии.
Копче за гас - брзо и сигурно ќе го уклучите со гасен прстен заблагодарувајќи на вградениот прекидач за палење, заборавете на несигурните запалки и непотребното трошење на гасот. со еден допир на копчето се овозможува сигурно и непосредно палење.
Коментари

Остави коментар