Машина за перење алишта WM1270-T2C Inverter Машина за перење алишта WM1270-T2C Inverter

Машина за перење алишта WM1270-T2C Inverter

Шифра на артиклите : WM1270T2CINVERTE
Barkod: 8606019604684
Провери достапност
0+ komada na lageru
Aqua-logic system
Aqua-logic system
Антиалергиски програм
Антиалергиски програм
Unbalance control system
Unbalance control system
Veliki displej
Veliki displej
зачувајте ги во омилената ваша листа
Pomoć
Спецификација
Карактеристика Вредност
Категорија Машини за алишта
Максимален капацитет за перење 7 кг
Бројот на превртување на центрифугата 1200 rpm
Бројот на програмите 15
Програми Cotton 60°, Eco 40-60, Cotton Prewash, Cotton 20°, Color Cotton, Wool 30°, Rinse, Allergy Free, Spin, Delicate 30°, Synthetics 40°, Mix 40°, Jeans/Dark 30°, Rapid 60min/60°, Quick 15min/30°
Индекс на енергетска ефикасност 69
Класа на енергетска ефикасност C
Индекс на перформанси за перење 1.04
Ефикасност на испирање 5
Технологија Aqua-logic system, Антиалергиски програм, Unbalance control system, Veliki displej, Сигурно заклучување
Функционални тастери Копче за прилагодување на температурата, Копче за прилагодување на брзината на вртење, Копчето за прилагодување на одложениот почеток (1-23ч), Алергиска програма, Копче за предперење, Старт/Пауза
Потрошувачка на енергија при стандарден циклус (kWh) 0.963
Волумен на барабанот 50 л
Потрошувачка на енергија (врз 100 циклуси) (kWh) 59
Потрошувачка на вода при стандарден циклус (L) 45
Пречник на вратата 470 мм
Класа на ефикасност на центрифугирање B
Времетраење на програмата (ч: м) 03:28
Емисии на акустична бучава во воздухот (dB (A) re 1 pW) 73
Класа на емисии на акустична бучава во воздухот B
Показатели Индикатор за циклус на перење
Прикажете го преостанатото време Да
Систем за контрола на работата Eлектронски
Систем за препознавање на дефекти Да
Гаранција 5 години
Бојата Бела
Дименѕије апарата (ШxВxД) 597x845x527 мм
Дименѕије спкованог апарата (ШxВxД) 641x881x577 мм
Нето тежина 70.5 кг
Вкупна тежина 72 кг
Технологии
Паметен начин за спасување на време и пари - благодарение на оваа иновација, самата машина за перење VOX препознава кога е половина наполнета со алиштата. ЕСО – штедливата програма за заштеда која го скратува времето на миење автоматски...
ДОПОЛНИТЕЛНО ПЕРЕЊЕ ЗА ЛУЃЕ СО ОСЕТЛИВА КОЖА - Остатоците од детергентите во облеката понекогаш може да предизвикаат алергиски реакции кај лица со нежно- осетлива кожа, особено кај деца и доенчиња. Функцијата АНТИ-АЛЕРГИСКА е посебен метод за плак...
Во случај на дебаланс на алиштата во барабанот, овој систем автоматски ја обновува тежината на полнежот и ја прилагодува брзината на ротација за да постигне оптимални перфоманси на перењето.
Одличен новитет во дизајнот на панелот на VOX машината за перење е голем и интелигентен дисплеј. Со него, можете појасно да ги видите параметрите на поставената температура, брзина и одложен почеток. Стилскиот голем екран е збогатен со вградени до...
Препорачуваме

Слични производи

Коментари

Остави коментар