Машина за перење алишта WM1480-T2C Inverter Машина за перење алишта WM1480-T2C Inverter

Машина за перење алишта WM1480-T2C Inverter

Шифра на артиклите : WM1480T2CINVERTE
Barkod: 8606019604714
Провери достапност
0+ komada na lageru
Aqua-logic system
Aqua-logic system
Unbalance control system
Unbalance control system
Veliki displej
Veliki displej
Сигурно заклучување
Сигурно заклучување
зачувајте ги во омилената ваша листа
Pomoć
Спецификација
Карактеристика Вредност
Категорија Машини за алишта
Максимален капацитет за перење 8 кг
Бројот на превртување на центрифугата 1400 rpm
Бројот на програмите 15
Програми Cotton 60°, Eco 40-60, Cotton Prewash, Cotton 20°, Color Cotton, Wool 30°, Rinse, Allergy Free, Spin, Delicate 30°, Synthetics 40°, Duvet 40°, Jeans/Dark 30°, Rapid 60min/60°, Quick 15min/30°
Индекс на енергетска ефикасност 69
Класа на енергетска ефикасност C
Индекс на перформанси за перење 1.04
Ефикасност на испирање 5
Потрошувачка на енергија при стандарден циклус (kWh) 0.991
Потрошувачка на енергија (врз 100 циклуси) (kWh) 63
Потрошувачка на вода при стандарден циклус (L) 48
Класа на ефикасност на центрифугирање B
Времетраење на програмата (ч: м) 03:35
Емисии на акустична бучава во воздухот (dB (A) re 1 pW) 74
Класа на емисии на акустична бучава во воздухот B
Функционални тастери Копче за одложен старт-почеток, копче за поднесувањена центрифугата, копче за антиалергиско перење, копче за почеток/пауза, копче за поднесување на пред-перење, копче за поднесувањена температуратана перењето
Волумен на барабанот 55 л
Пречник на вратата 470 мм
Технологија Aqua-logic system, Unbalance control system, Veliki displej, Сигурно заклучување
Прикажете го преостанатото време Да
Показатели Индикатор за циклус на перење
Систем за контрола на работата Eлектронски
Систем за препознавање на дефекти Да
Гаранција 5 години
Бојата Бела
Дименѕије апарата (ШxВxД) 597 x 845 x 557 мм
Дименѕије спкованог апарата (ШxВxД) 641x881x610 мм
Нето тежина 73.5 кг
Вкупна тежина 75 кг
Технологии
Паметен начин за спасување на време и пари - благодарение на оваа иновација, самата машина за перење VOX препознава кога е половина наполнета со алиштата. ЕСО – штедливата програма за заштеда која го скратува времето на миење автоматски...
Во случај на дебаланс на алиштата во барабанот, овој систем автоматски ја обновува тежината на полнежот и ја прилагодува брзината на ротација за да постигне оптимални перфоманси на перењето.
Одличен новитет во дизајнот на панелот на VOX машината за перење е голем и интелигентен дисплеј. Со него, можете појасно да ги видите параметрите на поставената температура, брзина и одложен почеток. Стилскиот голем екран е збогатен со вградени до...
Функцијата за безбедносно заклучување е тука за да спречи несакано активирање на уредот, на пример за време на играта на детето.
Препорачуваме

Слични производи

Коментари

Остави коментар